lastminute.saffari.sk

Termálny prameň v Grécku 2023

  

 

Mnohí z vás poznajú Grécko ako letnú destináciu. My sa vás presvedčíme o opaku.

Liečebné termálne pramene, kvalitná vidiecka strava, srdeční ľudia a nikdy nekončiaca pohostinnosť – to je len malá ukážka výletu, ktorý zažijete iba spolu s nami. V Grécku? A na jeseň? Áno v Grécku, a na jeseň. V zime môžete dokonca spojiť kúpanie v termálnych prameňoch s lyžovačkou.

   

Naša cesta začína priamym letom z Viedne do mesta Thessaloniki. Aj keď vieme, že Thessaloniki majú čo ponúknuť, naša cesta bude pokračovať necelú hodinu minibusom do dedinky Agistro, Ubytujeme sa v komfortnom horskom komplexe „Drevená dedinka“. Po ubytovaní sa ponoríme do liečivej vody kúpeľov Hammam v Agistre / prameň o teplote 36 – 41 st. Celzia –  vznikol v roku 950 n.l. – vhodné na liečenie reumatizmu a artritídy/. Pre dvojice, či skupinku sú pripravené súkromné kamenné kobky z dávnych čias. Návštevníci si môžu vychutnať kúpeľ aj v byzantskej vani. Okrem blahodárneho účinku liečivého prameňa je atmosféra priam magická. Odporúčame zotrvať vo vode 30- 60 min.

Prechádzkou do hotela zistite, ako vás prameň nabil energiou. Večera / raňajky sú v taverne priamo v komplexe “ Drevená dedinka“, kde budeme ubytovaní. Po oddychu odporúčame aj nočné kúpanie.

  

Náš program bude pestrý a okrem kúpania navštívime Národný park Kerkini – jazero, pri ktorom si pozrieme aj farmu, kde chovajú býky Black angus. O gastronomický zážitok sa postarajú práve ochutnávky z fantastického byvolieho mäsa druhu Black angus a iných výrobkov z neho.

   

Priamo v Dedinke Agistro sa nachádza ešte jeden prameň. Ten je studený a práve pri tomto prameni pestujú pstruhy, ktoré vám priamo naservírujú na tanier. Dokonca môžete ochutnať aj delikatesu – údeného pstruha. Všetko je autentické a skutočne výnimočne chutné a čerstvé/ žihľavový šalát, čerstvá zelenina na grile, pstruhy grilované, pstruhy údené aj vyprážané a všetky pôvodné grécke jedlá/.

  

Na tomto výlete plnom pohody, cestovateľských zážitkov, kvalitného jedla, kúpania v liečivom prameni zistíte, že Grécko má okrem mora aj iné krásne zákutia, ktoré sa oplatí spoznávať.

Cena: 390€ sobota – streda / 4 noci

Termíny:  február /marec 2023

Cena zahŕňa: Ubytovanie s raňajkami podľa počtu nocí, transfer z /na letisko, výlet do národného parku Kerkini, miestne dane a poplatky, program, kúpanie v liečivom prameni 2x denne, slovenský sprievodca

Objednať na: info@saffari.sk  info linka: 0903 622 242

Cena nezahŕňa: letenku / od 80€, večere– objednávať si budete a la carte, poistenie v ECP – podľa objednania balíka poistenia

Podrobný program Vám radi zašleme na vyžiadanie. infoo@saffari.sk  0903 622 242

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *