Ochutnaj “ BIG APPLE“ 25.4. – 3.5.2019 New York

Ochutnaj svet – NEW YORK „BIG APPLE“

New York City

New York City

 

25.4.- 3.5.2019     1.760 €

New York, New York, I want to wake up in a city, that never sleeps – spieva  v známej piesni Frank Sinatra. Aj my sa budeme 8 dní prebúdzať v tomto jedinečnom meste prezývanom Big Apple, ktoré nikdy nespí a ktoré vo vás vzbudí emóciu – môžete ho milovať alebo nenávidieť, ale určite neostanete ľahostajní. Teraz ho máte možnosť spoznať ako nikdy predtým, túlať sa po Manhattane a Brooklyne, piknikovať v Central Parku, ochutnávať street food aj večerať v Michelinovskej reštaurácií, navštíviť reštauráciu presláveného šéfkuchára Anthonyho Bourdeina Les Halles, vypiť si kávičku v Little Italy v kaviarni Roma, ktorú s obľubou navštevoval aj Frank Sinatra, alebo si vychutnávať večeru vysoko na streche s výhľadom na celý Manhattan. Pripravte si pohodlné topánky, úsmev, dobrú náladu a pred tripom aspoň týždenný pôst, aby ste si vychutnali všetky dobroty, ktoré na vás čakajú. Ochutnajte s nami New York priatelia, jeho nezameniteľné vône, chute celého sveta a neopísateľnú energiu. Tešíme sa na vás.

1 deň

Prílet do NYC, transfer do hotela, ubytovanie v **** hoteli v centre Manhattanu. Stretnutie na recepcii hotela – odchod na Time Square, drink v Heaven Roof Top (Sanctuary hotel)

2 Deň

8.30 hod raňajky street food, 9:30 hod odchod na Wall street– úzka ulica v Dolnom Manhattane , rozkladajúca sa východne od Broadway dolu po South Street na rieke East River. Považuje sa za historické jadro finančného obvodu a bola prvým trvalým sídlom burzy New York Stock Exchange. Potom si pozrieme Ground Zero – po teroristických útokoch v roku 2001, sa toto označenie začalo používať aj pre miesto nachádzajúce sa na Dolnom Manhattane . Je inžinierskym, geografickým a médiami všeobecne zaužívaným označením pre priestor, v ktorom pred 11. septembrom 2001 od začiatku 70-tych rokov stál široký komplex siedmich budov Svetového obchodného centra (World Trade Center; WTC).  Zamierime aj k Soche slobody  (ang. Statue of Liberty, plným názvom Liberty Enlightening the World -„Sloboda osvetľujúca svet“) – socha v New Yorku v USA. Socha slobody pripomína priateľstvo a pomoc, ktorú Francúzsko poskytlo americkým osadníkom v ich boji za nezávislosť od Británie. Nákupy nás čakajú v  21 CENTURY- čistý, dobre osvetlený a najlepšie miesto na nájdenie značkových obchodov a oblečenia. Populárny u zákazníkov všetkých vekových kategórií

3 Deň

08:30 raňajky street food. Návšteva Central Parku a múzeí. Nezabudneme na Strawberry fields a Johna Lennona. V najlepšej cukrárni v NYC Magnólia si kúpime fantastické zákusky, v blízkom markete niečo pod zub a užijeme si piknik v tomto veľkom verejnom parku na Manhattane. Posilnení prejdeme cez park až k Metropolitnému múzeu a Guggenheimovmu múzeu. Ochutnáme výborný americký street food. Návrat do hotela, večer voľný program – možnosť návštevy koncertov, muzikálov na Broadway alebo športových podujatí – hokej, basketbal.

4 Deň

08:30 raňajky street food. O 9:30 odchod do Midtownu, EMPIRE STATE BUILDING & MADISON SQUARE GARDEN, 5TH AVE , ROCKEFELLER CENTER , Katedrála  Sv.Patrika. Poobede nákupy v MACYS, DWS, VICTORIA SC. Večera formou menu v Michelinovskej **reštaurácií Momofu Ku. Návrat na hotel.

5 Deň

08:30 street food raňajky O 9:30 odchod do New Yersey Garden outlet center, kde môžete kúpiť americké značky pod jednou strechou bez dane. Poobede prehliadka NYC autobusom – veľký okruh. Počas celého dňa street food. Návrat na hotel.

6 Deň

08.30 raňajky street food. O 09:30 odchod do Soho a Little Italy, kde navštívime preslávenú Roma cafe, ktorú s obľubou popíjal kávičku Frank Sinatra. Poobede strávime v Brooklyne, kde si v reštaurácií Korzo vychutnáme hit New Yorku – langoš burger. Návrat na hotel.

7 Deň

08:30 raňajky street food. O 09:30 si pozrieme High line – nadzemka, ktorá sa stala verejným parkom, navštívime Chelsea a povestné gurmánske trhy. Návrat na hotel, rozlúčkový večer.

8 Deň

8:30 raňajky street food, o 11:00 check out z hotela, následne transfer na letisko J.F.K. V popoludňajších hodinách miestneho času odlet do Viedne

9 deň

V dopoludňajších hodinách prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Program prispôsobujeme počasiu a miestnym „ vychytávkam „a počasiu.

V cene je zahrnuté: 7x ubytovanie v NYC v **** hoteli,  letenka Viedeň-NYC-Viedeň, transfer z letiska do hotela a z hotela na letisko v NYC, transfer na letisko BA-Viedeň-BA, sprievodca, poistenie CK proti insolventnosti

V cene nie je zahrnuté: poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 3,50 €/osoba/deň,  miestna doprava v New Yorku, vstupy a fakultatívne výlety (muzikálové predstavenie na Broadway, vyhliadková plavba loďou…), večera v Les Halles cca 50- 100 USD, večera v Michelinovskej ** reštaurácií – 70-150 USD, reštaurácia  Korzo 20-70 USD.

Povinný príplatok : letiskové a palivové poplatky 390 €/osoba

Pozn: priamy let Viedeň-NYC-Viedeň – Austria Airlines

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *