ZÁŽITKOVÉ TOSKÁNSKO EXCLUSIVE  VLAKOM V ŠTÝLE NIEKTO TO RÁD HORÚCE / SEPTEMBER

ZÁŽITKOVÉ TOSKÁNSKO EXCLUSIVE 

VLAKOM V ŠTÝLE NIEKTO TO RÁD HORÚCE 

4.10.-9.10.2018

1.590 €/osoba (len pre max. 14 osôb)

Pozývame vás so Zorou Czoborovou do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších regiónov Talianska. Zavítame na zakázané miesta, na ktoré sa bežní turisti nedostanú, ochutnáme fantastickú toskánsku kuchyňu a vína, u slávneho Salvatore Ferragama absolvujeme kurz, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu naturelu. Začíname večer vo vlaku v štýle Niekto to rád horúce – všetci sa zoznámime na malej nočnej party, ráno vystúpime vo Florencii, kde nás bude čakať naša úžasná sprievodkyňa, ktorá v Toskánsku žije a pracuje a nezabudnuteľný zážitkový výlet sa môže začať.
Poloha
Toskánsko je región v strede Talianska, hraničiaci s Laziom na juhu, Umbriou na východe, Emiliou-Romagnou a Ligúriou na severe a Tyrrhenským morom na západe. Je často považované za jednu z najkrajších častí Talianska.

Toskánsko bol región, v ktorom talianska renesancia priniesla svoje prvé ovocie. Jedinečná umelecká patrimónia tohto regiónu zahŕňa architektúru, maliarstvo a sochárstvo, zhromaždené v desiatkach známych múzeí ako sú Uffizi vo Florencii a ďalších nachádzajúcich sa aj v úplne malých mestách. Toskánsko je takisto známe svojím vínom (medzi najznámejšie patria Chianti, Morellino di Scansano a Brunello di Montalcino) a má 120 chránených oblastí (prírodných rezervácií).

Významnými turistickými cieľmi v Toskánsku sú Florencia, Pisa, Lucca, Maremma (v provincii Groseseto), Crete Senesi a Siena. Toskánsko v súčasnosti propaguje agroturizmus, pri ktorom návštevníci bývajú na farmách, kde sa pracuje.

Ubytovanie
Florencia – Hotel *** v širšom centre
Program
1. den
Odchod transferom z Bratislavy v popoludňajších hodinách do Viedne na železničnú stanicu. Odchod vlakom vo večerných hodinách do Florencie. Zoznámenie, večerná party vo vlaku.2. den
APT PICK-UP & Meet and greet
Príchod do Florencie v ranných hodinách, vyzdvihnutie klientov – Panoramatická prehliadka Florencie – Ubytovanie klientov – Welcome drink
Prechádzame cez lukratívnu časť Florencie-Pian di Giullari. V tejto lokalite majú vily známi futbalisti, televízne osobnosti a módni návrhári. I slávna speváčka Madonna sa tu pokúšala kúpiť nehnuteľnosť. Bohužiaľ, neúspešne. Prečo? Dozvieme sa na našom stretnutí.GOURMET EVENING – 19:30 Welcome drink formou elegantného talianskeho „aperitiva“ v panoramatických častiach Florencie s nádychom „hviezdičky MICHELIN“ – vzájomné zoznámenie sa, vychladené Prosecco, finger food, skvelá atmosféra.

3. den
FLORENCIA

Dopoludnia: 9:30 Stretnutie na hoteli –Námestie Piazza della Repubblica – Bapristérium Sv. Jána – Duomo Santa Maria del Fiore –– najlepšia BIO zmrzlina mesta – Piazza della Signoria (šálka horúcej čokolády v najstaršej cukrárni mesta) – 12:30 Tajné chodby v Paláci Vecchio („zakázaná“ prehliadka ukrytých apartmánov, prechodov a záhadných častí paláca rodiny Medicejských).

GOURMET LUNCH – Pripravte sa na nevšedný zážitok. Otvárame podzemné priestory, ktoré nie sú bežne prístupné. Prechádzali nimi totiž niekedy vojaci strážiaci odsúdencov. Majiteľ tu dnes uschováva archívne vína a kvôli nám jednu z miestností premení na degustačnú sálu. Nasleduje degustácia tradičných syrov, salám a vín pod vedením univerzitného profesora, someliéra a experta na taliansku eno-gastronómiu Dott. Giancarla Rossiho.

Popoludní: Ponte Vecchio – Palác Pitti – Katedrála Santa Maria Novella – Antická lekáreň – Voľný program v meste.

GOURMET DINNER – Večera, ktorej hlavnou témou bude „Bistecca fiorentina“ (florentínsky stejk) lokálna špecialita. Dozviete sa pôvod a legendu o jej vzniku.

4. den
PRADA – GRAND PROSCIUTTO TOUR – FERRAGAMO TOUR

Po raňajkách o 9:00 sa presúvame do outletu Prada v mieste jej fabriky, kde budú mať klienti priestor na nákupy – 12:00 Príchod do originálneho talianskeho mäsokombinátu, kde sa dozvieme tajomstvá výroby pravého toskánskeho prosciutta. Prehliadneme si chladiarenské boxy kde sa mäsko vyrába, suší, dozrieva a okolitú farmu. Nasleduje degustácia produktov, ktoré mäsokombinát vyrába (šunka, rôzne druhy salám, klobások, ich vlastná mozzarella) – 15:00 odchod do usadlosti Ferragama – 15:30 Prehliadka vínnych pivníc a degustácia vín + aktivita – presun do hotela.

*V balíčku, ktorý je zahrnutý v cene pobytu majú klienti na výber jednu zo zaujímavých a tvorivých činností: kurz klobúčníctva, kurz výroby strieborného šperku, kurz výroby topánok, kurz maľby, jazda na koni, golf. Finálny produkt zo všetkých kurzoch si klient odnesie domov. Okrem topánok. V tom prípade ich dokončí remeselník a za príplatok dokončí ich výrobu.

GOURMET EVENING – 19:30 Večera podľa preferencií (originálna neapolská pizzeria v mafiánskom štýle, ale večierok vo vile v talianskej spoločnosti)

5. den
SAN GIMIGNANO – SIENA – MONTERIGGIONI

9:30 Odchádzame z hotela, smer San Gimignano, stredoveký Mantattan Toskánska. Nezvyčajné mesto veží bolo niekedy významnou zastávkou na pútnickej ceste „Via Francigena“, obchodovalo najmä s cenným šafranom (môžete ochutnať napr. šafranovú zmrzlinu, keksíky, risotto).

GOURMET LUNCH – 13:00-15:00 – Návšteva vinárskej rodiny spojenej s návštevou vínnych pivníc a degustáciou vín. Kompletný obed na báze hľuzoviek (tartufo), kombinovaný s rôznymi druhmi vín. Predjedlo: crostini s čerstvým, domácim olivovým olejom, pečienkou, artičokovým paté, lokálne salámy, domáce cestoviny na báze hľúzoviek, syrový tanier (čerstvé pecorino, vyzreté, burrata – špeciálny druh mozzarelly, hľúzovkové pecorino) dezert della casa, káva, voda). Možnosť zakúpiť si víno (medzinárodne ocenené), extra panenský olivový olej, grappu, hľuzovkový olej).

Siena – rival Florencie. Výnimočné mesto v hnedočervených odtieňoch terracotty je dcérou majestátneho Ríma.. Raritou sú miestne preteky nazývané “Paglio”, počas ktorých dvakrát do roka vládne na námestí originálna atmosféra spätá s tradíciami. Dozvieme sa i zaujímavosti o nedokončenej, no skvostnej katedrále Duomo.

GOURMET EVENING – 19:00 Večera – tunajšia špecialita „Diviak s kakaovo-citrusovou omáčkou“. Monteriggioni je mesto ukryté v hradbách zámku. Stredoveká pevnosť bránila Sienu počas častých bitiek s jej rivalom-Florenciou – odchod na hotel (Florencia).

6. den
Odchod klientov z hotela, transfer na železničnú stanicu, príchod do Viedne v popoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa
4x ubytovanie v 1/2 s raňajkami vo Florencii, obedy a degustácie, sprievodca, transfer do Viedne, lístky na vlak Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer do hotela a z hotela, transfery v Toskánsku, vstupné do múzeí, sprievodkyňa Simona Kocúrová, poistenie CK proti insolventnosti.
Cena nezahŕňa
Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2 €/osoba/deň, večere. Doplatok za ležadlové kupé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *