lastminute.saffari.sk

Ako dovolenkovať na Thassose najefektívnejšie ?

Milí priatelia, keďže sme na ostrove “ už zopár desiatok rokov”, máme pre vás pár rád, ako si užiť Thassos “naplno”, bez stresu a časových strát.

Jedlo in greek style – ak ste milovníci gréckej chuti, určite ochutnajte gigates, dolmadakia, pantzari me skordalia, bouyourdi, tirosalata, pod podmienkou, že viete čo su tzatziki, mousaka, pasticio, choriatiki 🙂 a samozrejme tsipouro. Nepohrdnite aj dobrými pouličnými dobrotami. Kúp si kvalitné bylinky, koreniny, cesnak, olivovy olej. Fantastické mliečne produkty a piniový med.

Ostrovné atrakcie – medzi číslo #1 patrí Giola / naše odporúčanie znie, navštíviť Giolu sa oplati skoro ráno, alebo pred západom slnka. Mramorové lomy – iba v nedeľu. Mramorové pláže, La Scala- bud na mieste najneskor o 11:00, ak chces mať miesto pod slnečníkom. Kastro, Kláštor Archaniela Michaela, pred obedom alebo po 18tej. Pláže nedostupné ľahko verejnosti- použi obuv do mora. Rezervuj si v reštaurácii miesto. Rezervuj si auto.

Samozrejme, ak chcete všetko zažiť s ľahkosťou, nehľadať parking pol dňa a čakať v rade, či stratiť sa vo vnútrozemí, sme tu pre vás. Naše výlety sú top, poznáme ostrov, miestnych a zvyklosti. Všetko sa dozviete už pri transfere do svojich destinácii z letiska. Auto, motorku objednáme lusknutím prsta 🙂 Máme radi svoju prácu, sme tu pre vás!

Rada na koniec: Voda na ostrove je pitná, vždy maj flašku po ruke. Pýtaj sa miestnych, viac sa dozvieš.

Katarína váš sprievodca Thassosom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *