USA / NEW YORK

ADVENT V NEW YORK CITY 

29.11. – 7.12.2018/9 dní

Čaká vás podmanivý program s množstvom vychytávok!

 nyvianoce images (2)

Advetný New york je jednoducho očarujúci. Mesto ktoré nespí, má pre vás pripravené práve v tomto čase, úžasné prekvapenia. Toľko Santa Clausov, rolničiek, červených svetrov a usmievajúci ludí ste asi ešte nevideli. Zoznámime vás s mestom, na ktoré sa nezabúda. Svetove značky, street food, jedinečná architektúra… Jediné čo potrebujete v meste akým je NY, sú pohodlne topánky a úsmev. 

Možnosť navštiviť: hokey NY Rangers, basket NY Knicks v Madison Square Garden, muzikaly na Broadway, koncerty v Carnegie Hall Možnosť výletov na objednávku: možnosť letu v helikoptére nočným alebo denným NY, výlet do Whashington DC so sprievodcom, Bus tour NY on the TOP – radi vám pomôžem pri výbere a zabezpečení vstupeniek. Vo večerných hodinách navštíme cluby a koncerty Jazz/ Rock 

nysaffari6nysaffari5

01 Deň

08.30 stretnutie na letisku SCHWECHAT 

10:45 ODLET smer NEW YORK

13:20 PRÍLET do NEW YORK -JFK 

V poobedných hodinách UBYTOVANIE HTL 4* pri Time Sq – Welcome drink 

Vo večerných hodinách pôjdeme na TREE LIGHTING 2018 v Rockefellerovom centre cca 18:30 – zapnutie Vianočného stromčeka.

Vyhliadkovú plošina na vrchole mrakodrapu, “Top of the Rock”, otvoril pre verejnosť 1. novembra 2005 po tom, čo prechádza rekonštrukciou 75.000 000 dolárov. To je často považované za najlepšie panoramatický výhľad na mesto. Korčuľovanie ?

02 deň

09:30 – odchod na 5 Ave – návšteva katedrály sv. Patrika, Trump tower, hotel  Plaza, MOMA, 7 Ave Carnegie Hall  6 Ave – Radio city music city hall,  Time sqare. Grand Central Terminal.

03 deň

09:30 – odchod  na Midtown – Madison Square Garden, Flatiron, Herald sq, Odchod na 34str. nákupy v Macy´s a Victoria secret, DSW/ Designer shoe warehouse.

04 deň

09:30 odchod do Central parku – nezabudneme na Strawberry Fields & John Lennon, Dakota. American Museum of Natural History, The Metropolitan Museum of Art, Solomon R. Guggenheim Museum.

05 deň

09:30 PROGRAM – návšteva Wall street / financial district/, socha slobody, Gound Zero – One world Tower , nakupný dom 21 century, JR – Electronics, TJ maxx

06 deň

10:00 – odchod do Jersey Gardens – outletove centrum v New Jersey. Zoskupenie amerických značiek pod jednou strechou. Ceny sú bez dane.

PRÍCHOD VO VEČERNÝCH HODINÁCH

07 deň

TRANSFÉR NA LETISKO

ODLET smer EU – Schwechat

08 deň 

Prílet do Schwechatu v ranných hodinách

 

CENA: 1790€ PRE OS V DVOJLôžKOVEJ IZBE 

CENA: 1490€ PRE OS V TROJLôžKOVEJ IZBE

CENA: 1290€ PRE OS V ŠTVORLôžKOVEJ IZBE

OBJEDNAJ

Cena zahŕňa:

* letecká doprava Viedeň / New York / Viedeň – priamy let

* ubytovanie v  4* HTL

* ubytovanie v DBL / 7 nocí/

* welcome drink

* transfér do/ z HTL          

* sprievodca, program                       

* volny vstup do GYM                           

* pripojenie na WIFI                                     

* Poistenie insolventnosti                                                                           

Povinné doplatky:

* Let. a bezpeč. poplatky 359€

* Palivový príplatok 49€

Nepovinné doplatky:

poistenie Európske cestovné poistenie – poistenie komplexné + storno

Orientačné ceny atrakcií: vstup muzea od 25 usd / niektoré múzea majú dobrovoľne vstupne. Broadway theatre od 65 usd do 250 usd  / Empire State Building 34 usd / One world trade center 37 usd

Strava: od cca 2,50 usd – street food / reštauracia od cca 9,50 usd menu

Cena garantovaná do 30.9.2018 – po tomto dátume sa môže cena zmeniť os závislosti od ceny letenky.

 

 

SPRING IN NEW YORK 18.4. – 26.4.2018/9 dní

  

SPRING IN NEW YORK

 18.4. – 26.4.2018/9 dní

1 DEŇ

STRETNUTIE UČASTNIKOV NA LETISKU SCHWECHAT – VIEDEŇ 120 MIN. PRED ODLETOM /08:45/ CHECK – IN / BAGGAGE DROP OFF

PRILET DO NY /13:55/ NASLEDNY TRANSFER DO HOTELA

UBYTOVANIE V THE GREGORY 4*

18:00 STRETNUTIE PRI RECEPCIÍ WELCOME DRINK

ODCHOD NA VEČERU

2 DEŇ

ODCHOD NA 5TH AVE

NÁVŠTEVA TIME SQUARE, KATEDRÁLA SV.PATRIKA, TRUMP TOWER, ROCKEFELLER CENTER – NÁVŠTEVA TOP OF THE ROCK. KOMPLEX 19-TICH KOMERČNÝCH BUDOV MEDZI 48. A 51. ULICOU V NEW YORKU. POSTAVILA ICH RODINA ROCKEFELLEROVCOV A NACHÁDZAJÚ SA V CENTRE MIDTOWN MEDZI 5 AVE A 7 AVE MANHATTANU.

3 DEŇ

ODCHOD NA 34 STR.

MADISON SQARE GARDEN

používa na profesionálny basketbal a ľadový hokej, rovnako ako ARENA NA koncerty, ľadové predstavenia, cirkusy a iné formy športu a zábavy. Je blízko k ďalším zaujímavostiam v centre Manhattanu, vrátane budov Empire State Building

Art Deco mrakodrap na Piatej Avenuemedzi západným 33. a 34. ulice v Midtown Manhattan , New York City . Projekt navrhnutý spoločnosťou Shreve, Lamb & Harmon má budovu s výškou strechy 380 metrov a s integrovanou anténou má celkovú výšku 443,2 m.

MACY´S

NAJVÄČŠÍ OBCHODNÝ DOM V AMERIKE KTORÝ JE ZÁROVEŇ AJ IKONOU AMERIKY.

VICTORIA SECRET

VICTORIA’S SECRET JE AMERICKÁ ZNAČKA SPODNÉHO PÁDLA. ZNÁMA SVOJIMI MÓDNYMI PREHLIADKAMI. NAJVÄČŠIE NÁKUPNE MIESTO ROZPÍNAJÚCE SA NA 3 PODLAŽIACH.

VO VEČERNÝCH HODINÁCH TIME SQ/ MOŽNOSŤ NAVŠTÍVIŤ BROADWAY SHOW, KONCERT JAZZ – ROCK FLATIRON ROOM

4 DEŇ

NÁVŠTEVA CENTRAL PARKU, 5TH AVE

CENTRAL PARK JE VEĽKÝ VEREJNÝ MESTSKÝ PARK OBDĹŽNIKOVÉHO TVARU S ROZMERMI V MESTSKEJ ČASTI MANHATTAN V NEW YORK. NEZABUDNEME NA STRAWBERRY FIELDS & JOHN LENNON V CENTRAL PARKU. METROPOLITAN MUSEUM of ART, MOMA, GUGGENHEIM MUSEUM.

5 DEŇ

ODCHOD WALL STR

WALL STREET JE ÚZKA ULICA V DOLNOM MANHATTANE , ROZKLADAJÚCA SA VÝCHODNE OD BROADWAY DOLU PO SOUTH STREET NA RIEKE EAST RIVER. POVAŽUJE SA ZA HISTORICKÉ JADRO FINANČNÉHO OBVODU A BOLA PRVÝM TRVALÝM SÍDLOM BURZY NEW YORK STOCK EXCHANGE.

GROUND ZERO

PO TERORISTICKÝCH ÚTOKOCH V ROKU 2001, SA TOTO OZNAČENIE ZAČALO POUŽÍVAŤ AJ PRE MIESTO NACHÁDZAJÚCE SA NA DOLNOM MANHATTANE . JE INŽINIERSKYM, GEOGRAFICKÝM A MÉDIAMI VŠEOBECNE ZAUŽÍVANÝM OZNAČENÍM PRE PRIESTOR, V KTOROM PRED 11. SEPTEMBROM 2001 OD ZAČIATKU 70-TYCH ROKOV STÁL ŠIROKÝ KOMPLEX SIEDMICH BUDOV SVETOVÉHO OBCHODNÉHO CENTRA. NAVŠTÍVIME WORLD TRADE CENTER; WTC, WORLD TRADE CENTER STATION.

SOCHA SLOBODY

SOCHA SLOBODY (ANG. STATUE OF LIBERTY, PLNÝM NÁZVOM LIBERTY ENLIGHTENING THE WORLD – „SLOBODA OSVETĽUJÚCA SVET“) JE SOCHA V NEW YORKU V USA. SOCHA SLOBODY PRIPOMÍNA PRIATEĽSTVO A POMOC, KTORÚ FRANCÚZSKO POSKYTLO AMERICKÝM OSADNÍKOM V ICH BOJI ZA NEZÁVISLOSŤ OD BRITÁNIE.

21CENTURY

CENTURY 21 JE ČISTÝ, DOBRE OSVETLENÝ A NAJLEPŠIE MIESTO NA NÁJDENIE ZNAČKOVÝCH OBCHODOV A OBLEČENIA. POPULÁRNY U ZÁKAZNÍKOV VŠETKÝCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÍ.

NÁVRAT VO VEČERNÝCH HODINÁCH

Cestou do HTL budeme mať jedinečnú možnosť navštíviť časť LITTLE ITALY. Okrem kvalitnej večere, si bude môcť pozrieť aj STREET ART umelcov ako Banksy a Cobra.

6 DEŇ

GREEN LINE

High Line je verejný park postavený na historickej nákladnej železničnej trati nad ulicami na manhattanskej strane West Side. Začína z ulice Gansevoort v okrese Meatpacking na západnej 34. ulici, medzi 10. a 12. ulicou. Spoznajte New York City!

7 DEŇ

INDIVIDUÁLNY PROGRAM- MOŽNOSŤ NAVŠTIVIT NEW JERSEY GARDEN QUTLET CENTER, ALEBO VÝLET NA CONEY ISLAND – JE POLOSTROVNÁ REZIDENČNÁ ŠTVRŤ, PLÁŽ PRE VOĽNÝ ČAS / ZÁBAVNÁ DESTINÁCIA PRI ATLANTICKOM OCEÁNE V JUHOZÁPADNEJ ČASTI ŠTVRTI MESTA BROOKLYN, NEW YORK CITY. MIESTO BOL PREDTÝM VONKAJŠIA BARIÉRA OSTROVA, ALE STAL SA SPOJKOU S PEVNINOU. REZIDENČNÉ ČASŤ POLOSTROVA. CONEY ISLAND JE DOBRE ZNÁMY AKO MIESTO ZÁBAVNÝCH PARKOV A PRÍMORSKÉ LETOVISKO.

8 DEŇ ODLET USA – PRÍLET VIEDEN

CHEK – OUT Z HOTELA do 12:00, NÁSLEDNÉ TRANSFER NA LETISKO

ODCHOD NA J.F.K.

ODLET MIESTNEHO ČASU 18 :20

9 DEŇ

DEPRÍLET DO VIEDNE- SCHWECHAT 8:20

 

Cena na os v apartmáne pri 2 ubytovaných na os 1.680€

Cena na os v apartmáne pri 3 ubytovaných na os 1.380€

Cena na os v apartmáne pri 4 ubytovaných na os 1.280€

 

Cena zahŕňa:

* letecká doprava Viedeň

* ubytovanie v Hotel Time Sq. 4*

* ubytovanie v DBL / 7 nocí/

* welcome drink

* transfér do/ z HTL minibusom

* sprievodca, program

* volny vstup do GYM

* pripojenie na WIFI

Povinné doplatky:

* Let. a bezpeč. poplatky 349€

* Palivový príplatok 33€

Nepovinné doplatky:

* Poistenie ECP

* doplatok za SNG

* Vstup na atrakcie  25 USD

* Múzeum od 20 USD

* Boadway show cca 110 USD

Poznámka CK: Cenu /1680€/os/  garantujeme do 15.12.2018 – cena po tomto termíne sa bude zvyšovať v závislosti od ceny letenky. Letecká doprava – priame lety Viedeň – New York – Viedeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *